Zanim zakupisz zbiornik na paliwo i inne artykuły do auta

 In Nowinki motoryzacyjne
W pojazdach niekiedy jest potrzeba wymiany zbiornika na paliwo lub montaż dodatkowego. Zbiornik najczęściej zmieniamy z powodu jego uszkodzenia na przykład spowodowanego wypadkiem. Często zdarza się jednak, że zbiorniki ulegają korozji; wtedy kupując nowe, należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Obecnie najczęściej jest to stal nierdzewna, jednak nie zawsze, dlatego zanim cokolwiek zakupimy warto zasięgnąć porady fachowca..

Autor: Volvo
Osprzęt zbiorników jest dobierany indywidualnie do każdego modelu pojazdu w zależności od typu podwozia oraz gabarytów auta i specyfikacji technicznej. W sklepach można znaleźć zbiorniki czołowych producentów samochodów ciężarowych takich jak: Iveco, MAN, Scania, Volvo.

Oprócz standardowego zbiornika dostępny jest również dodatkowy zbiornik paliwa. Pamiętajmy, że tego typu rozwiązanie musi być dostosowane do norm UE, dlatego przed zakupem poszerzmy swoją wiedzę na ten temat. Dodatkowe zbiorniki na paliwo można zamontować z tej samej strony co zbiornik oryginalny i często tak się to robi. Niekiedy jednak, gdy nie ma wystarczającej ilości miejsca, stosuje się przeniesienie instalacji pneumatycznej w inne miejsce lub nawet na drugą stronę pojazdu.

Kompletne zbiorniki na paliwo powinny posiadać uchwyty montażowe, opaski z gumowymi podkładkami, korek paliwa zamykany na kluczyk oraz kontroler poziomu paliwa. Rzeczą równie ważną, o której należy pamiętać, jest zestaw certyfikatów. Szeroką ofertę zbiorników paliwa głównych producentów zarówno od podwozi sztywnych jak i ciągników siodłowych znajdziemy na witrynie internetowej sklepu.

Na pewno warto pomyśleć o pełnym przeglądzie auta, pamiętać nawet o takich drobiazgach jak silniczki krokowe (Silniczki krokowe Bosch na Ceneo).

Ten tekst Ci się spodobał? To odwiedź serwis autoryzowany serwis bmw kraków, a odnajdziesz więcej podobnych danych, które też będą ciekawe.

Szczególnie przed planowaną dłuższą wyprawą. A wtedy powinniśmy zatroszczyć się o komfort podczas jazdy. A co, jeśli jedziemy w miejsce, w którym nigdy jeszcze nie byliśmy? Kupmy sobie mapę, albo nawet lepiej – nawigację samochodową (odkryj więcej tutaj). Wskaże nam prawidłową trasę oraz jeszcze ostrzeże przed radami na trasie.

Dajemy Ci dostęp ekstra (http://zabudowy-samochodowe.pl/kosz-dachowy-samochodowy/) do nowych niezwykle ciekawych wiadomości, które umieściliśmy na innej witrynie. Należy tylko kliknąć w poniższy link.

Recent Posts

Leave a Comment