Wypoczynek niedaleko Warszawy

 In Podróże i turystyka
Cudze chwalicie, swojego nie znacie. Tak można zwrócić się do mieszkańców Warszawy, którzy masowo nawiedzają Podhale i Bałtyk, a obok jest przecież urocze Mazowsze. A naprawdę jest tam wiele do zobaczenia!

Autor: krakow4u.pl
Kawałek na zachód od stolicy położony jest Kampinoski Park Narodowy, rozległy rezerwat przyrody. Włócząc się po tamtejszych lasach, można podziwiać nietkniętą faunę i florę. Wypada pojechać na cmentarz w Palmirach, położonych w centrum Puszczy, gdzie w czasie wojny Niemcy wymordowali śmietankę społeczną naszego państwa. Ważnym punktem zwiedzania musi być też wizyta w Żelazowej Woli, miejscowości narodzin Fryderyka Chopina. Jadąc dalej na zachód, dotrzemy do Płocka. Tu są wyjątkowo cenne zabytki Mazowsza, w tym bazylika, w której spoczywają książęta piastowscy. Zaleca się też wybranie się w rejon Zespółu Nadpilicznych parków Krajobrazowych, gdzie malowniczo wije się Pilica oferująca spływy kajakowe Pilicą.

W północnej części województwa leży parę miejsc wartych odwiedzin. Nade wszystko Ostrołęka, główny ośrodek Kurpiów. Jest tu wysoko rozwinięta agroturystyka.

Zaaferowały Cię informacje zamieszczone w tym serwisie? Jeżeli tak, to kliknij tutaj oraz odkryj stronę, która też Cię się spodoba.

Jeśli interesuje kogoś agroturystyka Mazowieckie słynne jest z gościnności swoich mieszkańców. Region słynie też z imprez folklorystycznych, w czasie których można poznać bliżej kulturę Kurpiów. Blisko leżą Opinogóra, goszcząca muzeum Romantyzmu w zabytkowym zameczku Krasińskich i Pułtusk, określany Wenecją Mazowsza.

Autor: MOMKAY

Poniżej miasta stołecznego jest Radom, miasto mimo pozorów wcale nie nudne. Do podziwiania jest tu kilka zabytków, dla przykładu świątynia św. Wacława czy ponad tysiącletnie pozostałości Grodziska Piotrówka.

Chcielibyśmy Cię zachęcić do identycznie ciekawych wątków, które przygotowaliśmy dla Ciebie z radością. Zatem kliknij odnośnik (http://www.libra.tm.pl/) i czytaj to, na co masz ochotę.

Objeżdżając południowe Mazowsze, koniecznie należy odwiedzić dworek w Czarnolesie Jana Kochanowskiego i zabytkową Iłżę. W niej regularnie organizuje się turnieje średniowieczne.

I w końcu kierunek wschodni. Tu leżą Siedlce, z XVIII wiecznym Pałacem Ogińskich i wspaniałym parkiem miejskim. Niedaleko można odwiedzić Węgrów, gdzie zafascynować każdego powinno sławne lustro Twardowskiego, do zobaczenia na zakrystii kościoła Wniebowzięcia NMP.

Recent Posts

Leave a Comment