W jaki sposób ochronić włosy przed niszczeniem się z powodu stylizacji?

 In Piękno i uroda
Każda kobieta marzy by mieć wspaniałą fryzurę. Niezależnie od tego czy mamy włosy długie czy krótkie, proste czy kręcone, jasne czy ciemne – chcemy prezentować się fantastycznie. włosy mówią wiele o osobie. Kiedy są zdrowe, zadbane i ułożone natychmiast jesteśmy korzystniej oceniane. Bazą wszystkich zabiegów są dostosowane do problemu włosów.

Jeśli masz łupież, to bezwzględnie zacznij stosować szampon przeciwko łupieżowi.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Zniszczone, byle jak obcięte – szpecą nam prezentację i nastrój. Powinnyśmy podarować im chwilę rano, aby wyglądały wspaniale przez cały dzień.

Pokutują dalej mity, że stylizacja uszkadza włosy. Wyjątkowo dobrze trzyma się to przekonanie jeśli idzie o prostownice do włosów. Nic bardziej mylnego – w najwyższym stopniu szkodzi włosom zostawienie ich bez uwagi. Promienie słoneczne, zanieczyszczenia w powietrzu, niedostatek odżywek – to prawdziwi wrogowie. Nowoczesne prostownice mają ochronne powłoki, możliwość zmniejszania temperatury, a ponadto znaleźć kupić można wiele kosmetyków zabezpieczających włosy podczas stylizacji na gorąco.

A farbowanie? Też wcale nie musi włosów dewastować. Co najważniejsze – wybierzmy dobrą markę. Na przykład firma farba Londa produkuje od długiego czasu, są znane i polecane przez kobiety.

Do stylizacji włosów warto także wykorzystywać kosmetyki dobrych marek – jak choćby Kemon.

Jeżeli masz ochotę zdobyć więcej wiadomości na prezentowany temat, to odnajdziesz je na pewno po przejściu do źródła (http://www.psychiatrabydgoszcz.com.pl/) – tam są one niezwykle fascynujące.

Używajmy ich jednak z umiarem. Zazwyczaj wystarczy położenie odrobiny pianki do włosów nadające objętość, by fryzura przez długie godziny pozostała w idealnym stanie. Oczywiście, najlepiej by było nie używać w ogóle suszarki do włósów, ale bardzo nieliczne z nas mają włosy, które same układają się wspaniale. Zwracajmy jednak uwagę na to, by suszyć włosy strumieniem chłodnego powietrza. Na pewno, zajmie to kilka minut więcej, ale warto poświęcić tych pięć minut dla urody włosów.

Kiedy już wystylizujemy fryzurę trzeba ją utrwalić. Wtedy niezastąpiony jest. To naturalnie już nie ten środek, który stosowały nasze mamy i babcie, a który z włosów robił kask. Nowoczesne lakiery nie sklejają włosów, a sprawiają, że są delikatne, miękkie i trzymają kształt.

Piękne włosy to wspaniała ozdoba, dlatego warto dbać o to, by były zadbane i gustownie ułożone.

Recent Posts

Leave a Comment