Zaczynają się wakacje, a więc czas podróży – podczas pakowania nie zapomnij o apteczce

 In Nowinki motoryzacyjne, Zdrowie i odporność
Rozpoczynają się urlopy, a więc czas wyjazdów. Pakując bagaże i przygotowując auto do trasy, nie można zapominać o apteczce. Jej posiadanie może kiedyś nam lub innym ludziom uratować życie.

Pomimo faktu, iż w naszym kraju nie ma prawnej konieczności posiadania apteczki w pojeździe, przed udaniem się w trasę koniecznie apteczki samochodowe to konieczność wyposażenia.

Apteczka samochodowa

Źródło: czarmed.pl

Apteczka samochodowa powinna zawierać kompresy gazowe, plastry opatrunkowe, jodynę lub wodę utlenioną, bandaże i opaski elastyczne. Dobrze jest dorzucić jeszcze przewodnik udzielana pierwszej pomocy, koc termoizolacyjny i defibrylator aed. Nie są potrzebne np. młotki neurologiczne, lampy medyczne czy inny medyczny sprzęt. Wszystkie rzeczy są dostępne z łatwością w aptekach.

Apteczka turystyczna dla podróżujących na własnych nogach w zasadzie ma podobny skład do apteczki (apteczki w walizkach z tworzywa) w aucie. Warto zrobić na nią za każdym razem trochę miejsca w torbie.

Obok wizyty w aptece, opłaca się dać sobie trochę czasu na poznanie bardzo ważnego zagadnienia, jakim jest pierwsza pomoc przedmedyczna.

Jeżeli sądzisz, że tutaj są warte uwagi informacje, to zobacz również inne szczegółowe opracowanie (https://www.optyk-trejnowski.pl/szkla) tej problematyki. Tam także odnajdziesz interesujące tematy.

Wiedza, która w przyszłości może uratować życie, jest banalnie prosto dostępna w Internecie i broszurach z instrukcjami. Jeśli nie zaliczaliśmy lekcji PO w liceum, lub niewiele z nich już kojarzymy, rekomenduję zapisać się na nieodpłatny kurs organizowany czasem z różnych okazji przez ratowników medycznych.

Poznamy wtedy zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej i potrenujemy ją na gumowych manekinach, znanych jako fantomy (manekiny na ćwiczenia PO). Dowiemy się też jak obsługiwać wymienione wyżej rzeczy z apteczki, w tym defibrylator aed i opatrunki.

Jeżeli omawiany na tej stronie post okazał się dla Ciebie ekscytujący, kliknij tutaj, ponieważ z pewnością warto zobaczyć tutaj też inny analogiczny materiał!

Nie zapomnijcie, poświęcenie paru godzin czasu i parunastu złotych w aptece potrafi uratować życie!

A po ciężkim dniu po wycieczce pieszej czy spędzonym czasie w aucie, wykorzystaj aparaty do masażu.

Recent Posts

Leave a Comment