Najciekawsze terapie naturalne

 In Zdrowie i odporność
Medycyna naturalna wciąż cieszy się w naszym kraju niesłabnącym zainteresowaniem. Wybór jest naprawdę szeroki, dosłownie wszędzie natrafimy na gabinet lub ośrodek medycyny niekonwencjonalnej.

Tego typu zabiegi często są przeprowadzane w zwykłych gabinetach spa.

Kiedy fascynuje Cię opisywany temat, to odsyłam tam (https://www.gabinet-dietetyczny.pl/diety/dieta-dla-sportowcow/), ponieważ odnajdziesz tutaj wiele fascynujących zagadnień na ten temat.

W tym tekście przyjrzymy się najbardziej popularnym rodzajom terapii naturalnych.

Kobieta

Autor: plethr
Źródło: http://sxc.hu

Medycyna niekonwencjonalna, nazywana komplementarną lub alternatywną, posiada długą tradycję i tworzyła się w wielu państwach. Z Dalekiego Wschodu pochodzą akupresura i akupunktura. Z państwa francuskiego za to aromaterapia, czyli uzdrawianie wdychaniem zapachów oraz koloroterapia, czyli wykorzystywanie kojących właściwości barw. Dzięki Niemcom pojawiła się hipnoterapia, polegająca na hipnotyzowaniu pacjenta i kształtowaniu jego osobowości.

Mocno rozwiniętą odmianą medycyny niekonwencjonalnej jest bioenergoterapia. W tym wypadku lecznicze cechy posiada osoba, rodzaj uzdrowiciela. Bioenergoterapeuta swoją energią wpływa na aury chorego, w ten sposób kurując go z nieprawidłowości cielesnych i psychicznych. Terapia ta opiera się na twierdzeniu, że sfera fizyczna i psychiczna przenikają się razem i są bardzo od siebie uzależnione. W Polsce funkcjonują zrzeszenia bioenergoterapeutów, przyznające dyplomy i koncesje, stąd warto przed pójściem upewnić się, że wybieramy uzdrowiciela z licencją.

Najbardziej frapującą dziedziną terapii naturalnych jest bez dwóch zdań arteterapia. Jak nazwa wskazuje, leczniczą właściwość ma tu mieć sztuka, konkretnie uprawianie jej. Najkrócej ujmując, w czasie sesji arteterapii pacjent ma wydobyć z głębi siebie chowane uczucia, strachy, fobie, nastroje, by przełożyć je na tworzone obrazy i rzeźby. Nie jest konieczne posiadanie wyjątkowego talentu artystycznego, by wyrazić siebie.

Kiedy uznasz, że znajdujący się w tym miejscu artykuł jest wartościowy, kliknij tu, a przeczytasz więcej psycholog online analogicznych materiałów.

To właśnie autoekspresja jest w leczeniu najbardziej porządana.

Z półwyspu indyjskiego przyszła do nas joga, bardzo popularna szczególnie wśród middle-class. Jak wiele rzeczy z Dalekiego Wschodu, joga skupia w sobie duchowość z fizycznością. Zestawy ćwiczeń mają tu uczestniczyć w nasilaniu wewnętrznego progresu i jednocześnie wzmacniać zdrowie. Jeśli interesuje cię joga Warszawa jest miastem, gdzie funkcjonuje najwięcej ośrodków z najsłynniejszymi joginami.

Recommended Posts

Leave a Comment