Wyprawy wędkarskie do krainy szwedzkich jezior – pasja i adrenalina

 In Podróże i turystyka
Świetne powieści kryminalne to nie jedyny atut naszego skandynawskiego sąsiada. Szwecja rodzimym rybakom dała się poznać jako cudowne miejsce na…

wyprawy wędkarskie (polecamy Szwecję na ). Obfite łowiska czekają w morzu, rzekach i jeziorach. Nielegalne łowiectwo tam w zasadzie nie występuje, a okolice wędkarskie nie toną w śmieciach.

Warto wiedzieć, że cztery największe jeziora krainy – Hjälmaren, Vättern, Storsjön i Vänern nie są objęte nakazem wykupienia licencji. Turystyka wędkarska to jest zajęcie! A na jakie zdobycze możemy liczyć w tym edenie dla wędkarzy?

W szwedzkich łowiskach prym wiedzie szczupak. Jest go zdecydowanie więcej, niż nad Wisłą, a na dodatek regularniej trafiają się spore okazy. Oczy wam wyjdą na wierzch, gdy na końcu żyłki zobaczycie ponad 10 kilogramową rybę! Sezon na szczupaka ciągnie się przez okrągły rok, bo w tygodniach zimowych da się go wyławiać z przerębli. Inne gatunki obficie tu wyławianie to sandacz, troć, łosoś, pstrąg i okoń. Właśnie ten ostatni w tym kraju osiąga imponujące wymiary.

Zainteresował Cię ten materiał? To znakomicie, gdyż oryginalny wpis ma podobne informacje do publikowanych.

To, co w nad Wisłą nierzadko jest rekordem, w szwedzkiej krainie może okazać się przeciętnym wynikiem.

Najpopularniejsze łowiska w Szwecji to jeziora Yxern (południe), Nedre Dalälven, Vänern, Vättern, rzeki Torneälven, Kaitumälven i Byskeälven i Zatoka Hanö. To właśnie tam urządzane są najczęściej wyjazdy wędkarskie. Mówię tu o zorganizowanych wyprawach na ryby, tworzonych przez niektóre firmy. Takie propozycje można zobaczyć w dużej liczbie w sieci. W cenie turnusu otrzymujemy zazwyczaj pozwolenia na połów, podróż morzem lub powietrzem, instruktora lub przewodnika i aktualne mapy szwedzkich bezdroży.

Proponujemy własnoręcznie poszperać w Internecie, by wybrać dobre cechy i ceny takich imprez.

Jeżeli chcesz sprawdzić inny analogiczny punkt widzenia na podnoszoną w tym artykule sprawę, to przeczytaj więcej w tym opracowaniu (http://uroczysko7stawow.pl/spa-by-loccitane/spa), które pogłębi Twą wiedzę.

Być może, że nasza szwedzka wycieczka na ryby stanie się życiowym doświadczeniem!

Recommended Posts

Leave a Comment