W jaki sposób zbudować piękny dom?

 In Remont i budowa
W dawnych, słusznie minionych latach, masy ludzkie poupychane w wieżowcach nie miały dużych szans na poprawienie swojego standardu mieszkaniowego. Oczywiście przeboje w stylu boazeria czy łuki nad wejściem do pokoju pojawiały się tu i ówdzie, jednak mieszkańcy domów jednorodzinnych mieli o wiele wyższy standard. Był też powód tej nierówności, ten sam, przez który owe osiedla nazywano zatokami czerwonych świń.

budowa domu

Autor: Marttin Pettit
Źródło: http://www.flickr.com
Przełom z 1989 roku dał nam dużo możliwości, oczywiście tylko teoretycznie. Mniej więcej przez dziesięć pierwszych lat III RP posiadanie domu było luksusem na miarę Blakea Carringtona. Teraźniejsza sytuacja na rynku budowlanym pokazuje, że wybudowanie domu jest relatywnie tańsze od kupowania mieszkania. Oczywiście podejmując taką decyzję należy wziąć pod uwagę ciągłą potrzebę trzymania ręki na pulsie. Poza ciągłym obowiązkiem kontrolowania ludzi budujących nasz dom, musimy przede wszystkim odpowiedzialnie zaplanować całe przedsięwzięcie. Wzory pism z tematyki budownictwa znacznie uproszczą przejście przez ten etap.

Załóżmy, ze mamy uzbrojony teren gotowy do stawiania na nim naszego małego pałacu. Musimy jednak wiedzieć jak ów dom ma wyglądać. Tu z pomocą pomoże nam architekt, który zaprojektuje dla nas pałac naszych marzeń. Projekt oczywiście w cenie malutkiego samochodu. Szukając solidnego rozwiązania warto poszukać firmy, która ma w swojej ofercie sprawdzone i solidne projekty domów. Więcej w tym temacie na portalu budowlanym Projektoskop. Znajdują się tutaj najnowsze projekty domów stworzone przez profesjonalne biura architektoniczne. Baza obejmuje między innymiprojekty domów parterowych,
tanie domy, czy też projekty domów nowoczesnych.

Każdy, szukający pomysłu na swój upragniony projekt domu, odnajdzie coś dla siebie. Plusem takiego rozwiązania, oprócz ceny, jest zazwyczaj możliwość obejrzenia, wykonanych już projektów, na żywo. Nasza wizja domu może oczywiście zezwolić na mądrą modyfikację zaproponowanego nam rozwiązania.

Te informacje pochłonęły Cię kompletnie? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej klej poliuretanowy danych na innych witrynach – znajdziesz je, klikając w odnośnik poniżej.

Jeśli się postaramy, nasz dom będzie wyjątkowy, a jego projekt pozwoli zaszaleć nam w późniejszym etapie pracy, takim jak projektowanie ogrodów.

Nie wybiegajmy jednak za bardzo do przodu. Przejrzeliśmy dostępne i polecane firmy budowlane. Zamówiliśmy pierwszą partię potrzebnych materiałów. Jesteśmy szczęśliwymi właścielami posadowienia na naszej działce. W czasie weekendu oprowadzamy rodzinę po błocie, z wyraźnym podnieceniem opowiadając co stanie gdzie. Oczywiście widzimy to tylko my, w naszej głowie.

Większość osób budujących domy w mig staje się ekspertami. Po wyczerpującej lekturze pism branżowych i serwisów internetowych wiemy już jakie są najporządniejsze docieplenia i najrozsądniejsze elewacje. Roboty ruszają pełną parą, dom pnie się w górę, rodzina patrzy z uznaniem, mimo, że nie potrafi sobie jeszcze umiejscowić leżanki wśród wszechobecnego bałaganu. Jako specjaliści znamy wszystkie firmy robiące dobre dachy. Resztką sił i nie ostatnią, na szczęście, transzą kredytu udało nam się postawić stan surowy przed zimą. Wiemy już dlaczego na studiach znajomi mówili, że warto studiować. Następne święta w nowym domu.

Rodzina odwiedza nas w Boże Narodzenie, ciocie podziwiają, wujkowie znajdują pierwsze usterki, słowem, sielanka. Przed końcem roku buszujemy w sklepach z zaopatrzeniem łazienek, kupujemy nowoczesne, niekoniecznie funkcjonalne baterie i umywalki. Decydujemy się nawet na zakup pralki do zabudowy (kliknij w ten link). Idziemy do biura projektującego kuchnie, prosto z biura projektującego kuchnie idziemy do dużego składu budowlanego, który jest bardziej przyjazny dla naszego i tak uszczuplonego portfela.

Pojawia się moment, w którym zjawia się nowy gracz w naszych zmaganiach – nasza ślubna. Wygodne i funkcjonalne wnętrze musi od teraz być śliczne i zgodne z panującą modą. Cierpi nasz portfel i nasza wyobraźnia, w której tli się obraz przedstawiający duży garaż z małym samochodzikiem w środku. A zamiast tego musimy zadbać o piękną kuchnię, w której są gustowne meble, duży zlewozmywak (link) i całą resztę sprzętów.

Mija czas, znamy już najlepszych specjalistów w każdej, około budowlanej branży z okolicy. Teraz tylko przeprowadzka, kolejne meble, problemy z ogólnopolskim dostawcą telefonu i internetu, pierwsze grzeczności z sąsiadami… voila! Mamy własny dom, osiągnęliśmy założony cel. Organizujemy uroczysty obiad przy dużym stole w naszym nowym salonie. Ciotki z wyrzutem patrzą na wujków, szukających usterek. Dzieciaki grają w berka. Dziadkowie mają problem z odkręceniem wody w toalecie, a nad wszystkimi góruje potężna choinka, której nawet nie wnieślibyśmy do naszego małego mieszkanka w bloku. Jesteśmy z siebie dumni.

Nie czekaj oraz przeczytaj zawarte tu uwagi na nasz temat. To na pewno będą godne Twojej uwagi dane – po prostu kliknij ten link.

Tylko ten kredyt…

Recommended Posts

Leave a Comment